ELG-200-C700DA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
700mA 142 ~ 286V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
ELG-200-C700DA
DigiKey Part Number
1866-5152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELG-200-C700DA
Description
LED POWER SUPPLIES 200.2W 142-28
Detailed Description
Category
Power (Watts)
200 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
DALI
Features
OTP, OVP, SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Constant Current
Efficiency
93%
Size / Dimension
8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Voltage - Input (Min)
100VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
142 ~ 286V
Base Product Number
Current - Output (Max)
700mA