ELG-200-C2100A-3Y
DigiKey Part Number
1866-ELG-200-C2100A-3Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELG-200-C2100A-3Y
Description
LED CC AC/DC DRIVER 200W
Detailed Description
2.1A 48 ~ 96V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
2.1A
Power (Watts)
202 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Features
OTP, OVP, SCP
Ratings
IP65
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Constant Current
Efficiency
92%
Size / Dimension
8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Voltage - Input (Min)
100VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
48 ~ 96V