DI06W8-15
DigiKey Part Number
1866-DI06W8-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DI06W8-15
Description
I/P: 9-75VDC;O/P:15V 200MA,1"*1"
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -12V 200mA, 200mA 9V - 75V Input
Category
Current - Output (Max)
200mA, 200mA
Mfr
Power (Watts)
6 W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Bulk
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
84.5%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
6-DIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)