A302-600-B2
DigiKey Part Number
A302-600-B2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A302-600-B2
Description
INVERTER 24VDC 600W 2 OUTLET
Detailed Description
24VDC Voltage Input 600 W Power Output Continuous Inverter 2 AC Outlets NEMA 5-15R North America
Category
Connector - AC Output
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input
Terminals
Series
Power - Output Continuous
600 W
Power - Output Surge
1.2 kW
Region Utilized
North America
Voltage - Output
110VAC
Size
8.27" L x 6.81" W x 2.56" H (210.0mm x 173.0mm x 65.0mm)
Voltage - Input
24VDC