A302-300-F3
DigiKey Part Number
A302-300-F3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A302-300-F3
Description
INVERTER 24VDC 300W 1 OUTLET
Detailed Description
24VDC Voltage Input 300 W Power Output Continuous Inverter 1 AC Outlets Europe
Category
AC Outlets
1
Connector - Voltage Input
Cigarette Lighter Plug
Series
Power - Output Continuous
300 W
Power - Output Surge
600 W
Region Utilized
Europe
Voltage - Output
230VAC
Size
6.50" L x 3.46" W x 2.91" H (165.0mm x 88.0mm x 74.0mm)
Voltage - Input
24VDC