MS378-20F
DigiKey Part Number
2333-MS378-20F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS378-20F
Description
RF SHIELD 0.594"X1.488" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.594" (15.10mm) X 1.488" (37.80mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS378-20F Models
Category
Height - Overall
0.146" (3.70mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.488" (37.80mm)
Series
Width - Overall
0.594" (15.10mm)