FL1M-8SJ-2-R24V
FL1M-8SJ-2-R24V
FL1M-8SJ-2-R24V
DigiKey Part Number
458-1800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-8SJ-2-R24V
Description
LED PNL IND RED QUICK CONNECT
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 180° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)
Lens Style
Round with Domed Top
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Viewing Angle
180°
Lamp Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Lens Color
Red
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V