MBH14002-14P/CU/2-1
DigiKey Part Number
4573-MBH14002-14P/CU/2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBH14002-14P/CU/2-1
Description
CU HEAT SINK 14X14X14MM W/ BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip, Thermal Tape, Adhesive (Not included)
Mfr
Shape
Square, Fins
Series
Length
0.551" (14.00mm)
Packaging
Tray
Width
0.551" (14.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.472" (12.00mm)