HBH37.5031-10/CU
DigiKey Part Number
4573-HBH37.5031-10/CU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HBH37.5031-10/CU
Description
CU HEAT SINK 37.5X37.5X10MM WITH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip, Thermal Tape, Adhesive (Not included)
Mfr
Shape
Square, Fins
Series
Length
1.476" (37.50mm)
Packaging
Tray
Width
1.476" (37.50mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.307" (7.80mm)