MAAD-011035-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MAAD-011035-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
1465-MAAD-011035-TR0500CT-ND - Cut Tape (CT)
1465-MAAD-011035-TR0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAD-011035-TR0500
Description
MMIC ATTENUATOR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 1dB ~ 31dB 100 MHz ~ 30 GHz 50 Ohms 1.25W 24-VFQFN Exposed Pad
Category
Frequency Range
100 MHz ~ 30 GHz
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Power (Watts)
1.25W
Series
Impedance
50 Ohms