CXM-14-35-90-36-AA34-F4-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Sensus™ Gen3 White, Warm Square
CXM-14-35-90-36-AA34-F4-3
DigiKey Part Number
CXM-14-35-90-36-AA34-F4-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-14-35-90-36-AA34-F4-3
Description
LED COB SENSUS GEN3 WHT SQ 3500K
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
105 lm/W
Current - Max
1.23A
CRI (Color Rendering Index)
90
Color
White, Warm
Size / Dimension
18.50mm L x 18.50mm W
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
14.30mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2570lm (Typ)
Current - Test
720mA