MXA9-PW35-0000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MXA9-PW35-0000 |
Description | LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting LUXEON 3535L White, Warm 3500K 3.05V 100mA 115° 1414 (3535 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 90 |
Mfr | Current - Max 200mA |
Series | Viewing Angle 115° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1414 (3535 Metric) |
Color | Supplier Device Package 3535 |
CCT (K) 3500K | Size / Dimension 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm) |
Flux @ 25°C, Current - Test 33lm (Typ) | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Current - Test 100mA | Thermal Resistance of Package 18°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V | Base Product Number |