Image for L2C5-40801208F1500 is not available
L2C5-40801208F1500
DigiKey Part Number
1416-2034-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L2C5-40801208F1500
Description
LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34.8V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
157 lm/W
Current - Max
1.8A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
80
Size / Dimension
20.00mm L x 24.00mm W
Height
1.50mm
Light Emitting Surface (LES)
15.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
4905lm (Typ)
Current - Test
900mA