GT-SMD181215012-TR
DigiKey Part Number
67-2000-2-ND - Tape & Reel (TR)
67-2000-1-ND - Cut Tape (CT)
67-2000-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT-SMD181215012-TR
Description
GDT 150V 1KA 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 150 V 1000A (1kA) ±20% 2 Pole Surface Mount
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Lumex Opto/Components Inc.
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
150 V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Impulse Discharge Current (8/20µs)
1000A (1kA)