V320LT7P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V320LT7P |
Description | VARISTOR 510V 1.2KA DISC 7MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 510 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 561 V |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Current - Surge 1.2 kA |
Series | Energy 25J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 65 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 320 V | Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 420 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 459 V | Package / Case Disc 7mm |
Varistor Voltage (Typ) 510 V |