V14X385E
DigiKey Part Number
18-V14X385E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V14X385E
Description
VARISTOR 620V 10KA DISC 17MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
620 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 17mm
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
273J
Capacitance @ Frequency
450 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 17mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V