TPSMD15A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPSMD15A |
Description | TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A |
Mfr | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V |