TMOV25SP130M
DigiKey Part Number
F5321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV25SP130M
Description
VARISTOR 205V 20KA SQUARE 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
205 V 20 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Square 25mm, 3 Lead
Category
Varistor Voltage (Max)
225.5 V
Current - Surge
20 kA
Series
Energy
190J
Capacitance @ Frequency
2800 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
184.5 V
Varistor Voltage (Typ)
205 V
Package / Case
Square 25mm, 3 Lead