SZ1SMC40AT3G
DigiKey Part Number
F11592TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11592CT-ND - Cut Tape (CT)
F11592DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMC40AT3G
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
Detailed Description
64.5V Clamp 32.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32.2A