SZ1SMA48AT3G
DigiKey Part Number
F11526TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11526CT-ND - Cut Tape (CT)
F11526DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA48AT3G
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Detailed Description
77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
265pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.2A