SMF30A-T13
DigiKey Part Number
18-SMF30A-T13TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF30A-T13CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF30A-T13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF30A-T13
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V