SMDJ48CA-T7
DigiKey Part Number
18-SMDJ48CA-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ48CA-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDJ48CA-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ48CA-T7
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 38.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMDJ48CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
38.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V