SD15C-01FTG
DigiKey Part Number
F6444TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6444CT-ND - Cut Tape (CT)
F6444DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15C-01FTG
Description
TVS DIODE 15VWM 31VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31V Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD15C-01FTG Models
Category
Power - Peak Pulse
450W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Capacitance @ Frequency
75pF @ 1MHz
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
31V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)