LFT600303C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | F12001-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LFT600303C |
Description | FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Fuse Block 30 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 30 A |
Packaging Box | Fuseholder Type Block |
Part Status Active | Number of Circuits 3 |
Mounting Type | Voltage |
Fuse Size 0.563" Dia x 1.5" L (14.3mm x 38.1mm) | Termination Style Box Lug |