Image for LFT600301S is not available
LFT600301S
DigiKey Part Number
5666-LFT600301S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT600301S
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
1
Fuse Size
0.563" Dia x 1.5" L (14.3mm x 38.1mm)