LFR250603CID
LFR250603CID
LFR250603CID
DigiKey Part Number
F11269-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR250603CID
Description
FUSE BLOK CART 250V 60A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 60 A 250V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
60 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.813" Dia x 3" L (20.65mm x 76.2mm)