LFR250303C
DigiKey Part Number
5666-LFR250303C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR250303C
Description
FUSE BLOK CART 250V 30A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 30 A 250V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)