LFJ602003C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-LFJ602003C-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LFJ602003C |
Description | FUSE BLOCK CART 600V 200A DIN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Fuse Block 200 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 200 A |
Packaging Box | Fuseholder Type Block |
Part Status Active | Number of Circuits 3 |
Mounting Type | Voltage |
Fuse Size 1.625" Dia x 5.75" L (41.28mm x 146.05mm) | Termination Style Box Lug |