Image for LFJ600301PID is not available
LFJ600301PID
DigiKey Part Number
5666-LFJ600301PID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ600301PID
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
1
Fuse Size
0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)