LFJ600301CID
DigiKey Part Number
5666-LFJ600301CID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ600301CID
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Mfr
For Use With/Related Products
Class J Fuses
Series
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Box
Fuseholder Type
Block
Part Status
Active
Number of Circuits
1
Mounting Type
Voltage
Fuse Size
0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)