L60030M3CDINR
DigiKey Part Number
5666-L60030M3CDINR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L60030M3CDINR
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Number of Circuits
3
Termination Style
Box Lug
Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps)
30 A