L60030M2SQ
L60030M2SQ
L60030M2SQ
DigiKey Part Number
F1114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L60030M2SQ
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 2 Circuit Cartridge Chassis Mount
Termination Style
Screw Terminal, Quick Connect
Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps)
30 A