L60030C2PQDINR
DigiKey Part Number
L60030C2PQDINR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L60030C2PQDINR
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 2 Circuit Cartridge DIN Rail
Number of Circuits
2
Termination Style
Screw Terminal, Pressure Plate, Quick Connect
Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps)
30 A