30KPA39CA
DigiKey Part Number
30KPA39CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA39CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA39CA
Description
TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
67.2V Clamp 450.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA39CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
450.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
39V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
43.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
67.2V