0SPF030.HXR
DigiKey Part Number
5666-0SPF030.HXR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF030.HXR
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 1KVDC 5AG
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30A 1 kVDC Fuse Cartridge Through Hole
Approval Agency
CE, CSA, UL
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
30A