0SPF015.H
DigiKey Part Number
F5975-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF015.H
Description
FUSE CARTRIDGE 15A 1KVDC 5AG
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
15A