0NLN025.T
DigiKey Part Number
F1128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0NLN025.T
Description
FUSE CARTRIDGE 25A 250VAC/VDC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25A 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
250 VDC
Current Rating (Amps)
25A
Size / Dimension
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Voltage Rating - AC
250 VAC