0498150.MXT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 980
Datasheet
150 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
0498150.MXT
DigiKey Part Number
0498150.MXT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0498150.MXT
Description
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0498150.MXT Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Color
Black, Gray
Fuse Type
Size / Dimension
1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)