0498125.H
DigiKey Part Number
0498125.H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0498125.H
Description
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0498125.H Models
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Response Time
Slow Blow
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Part Status
Active
Melting I²t
Mounting Type
Bolt Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)