0298150.ZXB
DigiKey Part Number
0298150.ZXB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298150.ZXB
Description
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
150 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0298150.ZXB Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Response Time
Slow Blow
Approval Agency
cULus
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Color
Orange
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)