0298125.ZXEH
DigiKey Part Number
F3323-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298125.ZXEH
Description
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
125 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
EDA/CAD Models
0298125.ZXEH Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Bulk
Melting I²t
Part Status
Active
Approval Agency
UL
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Color
Green
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)