LFT602001CS
DigiKey Part Number
LFT602001CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT602001CS
Description
FUSE BLOCK CART 600V 200A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 200 A 600V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
200 A
Number of Circuits
1
Fuse Size
1.063" Dia x 3.25" L (27mm x 82.55mm)