LFT601003CS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | LFT601003CS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LFT601003CS |
Description | FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Fuse Block 100 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 100 A |
Packaging Box | Fuseholder Type Block |
Part Status Active | Number of Circuits 3 |
Mounting Type | Voltage |
Fuse Size 0.827" Dia x 2.953" L (21mm x 75mm) | Termination Style Box Lug |