LFT601001CS
DigiKey Part Number
5666-LFT601001CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT601001CS
Description
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 100 A 600V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
100 A
Number of Circuits
1
Fuse Size
0.827" Dia x 2.953" L (21mm x 75mm)