L60030M3SQ
L60030M3SQ
L60030M3SQ
DigiKey Part Number
5666-L60030M3SQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L60030M3SQ
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 3 Circuit Cartridge Chassis Mount
Number of Circuits
3
Termination Style
Screw Terminal, Quick Connect
Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps)
30 A