CBD-SAF3GT-SALMGT-12IN
DigiKey Part Number
2868-CBD-SAF3GT-SALMGT-12IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBD-SAF3GT-SALMGT-12IN
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Copper
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C