CB1.13-IPXLK-SAF3GT-4IN
DigiKey Part Number
2868-CB1.13-IPXLK-SAF3GT-4IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB1.13-IPXLK-SAF3GT-4IN
Description
COAX CBL MHF1 LK TO SMA 4"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 LK to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 4.000" (101.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 LK to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Locking
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C