FGG.1B.306.CLAM31
DigiKey Part Number
FGG.1B.306.CLAM31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.306.CLAM31
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C