FGG.1B.306.CLAD72
DigiKey Part Number
FGG.1B.306.CLAD72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.306.CLAD72
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FGG.1B.306.CLAD72 Models
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C