A17915-11
DigiKey Part Number
926-A17915-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A17915-11
Description
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 457.20mm x 457.20mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.110" (2.79mm)
Manufacturer
Laird Technologies - Thermal Materials
Material
Silicone, Ceramic Filled
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Shipment
Outline
457.20mm x 457.20mm